
- Bérletek
- Koncertnaptár
- Fesztiválok
- Gyerekkoncertek
- Jegy- és bérletvásárlási információk
- Külföldi turnék
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. március 10. vasárnap, 17:00
15.00 és 17.00 X. terem
Utazás Mozart világában
Simon Izabella gyermekprogramja
Közreműködnek: Simon Izabella, Mondok Yvette, Szappanos Edit, Kakutani Satoko, Tar Judit, Jekkel Zília, Karasszon Eszter
„Mozart: az élet maga” – fogalmazott találóan a nagy angol karmester, Sir Colin Davis, jószerint mindannyiunk közös benyomását tömören összefoglalva. Ezt a kivételes tüneményt ünnepli a lassanként hagyományossá váló tavaszi Mozart-nap is: délelőttől egészen késő estig, a Zeneakadémia Nagytermében és a Solti Teremben, a Concerto Budapesttel és nagyszerű vendégeivel. Rados Ferenc és a kiváló kvartettjét is magával hozó Arvid Engegård, Ránki Dezső, Klukon Edit, Frankl Péter, Fenyő László, Szűcs Máté és a gyermekprogram vezetésére is vállalkozó Simon Izabella – csupán néhány vonzó név a fellépők sorából, akik e vasárnapi nagyszabású koncertsorozaton az emberiség egyik leghatalmasabb teremtőjének életművéből játszanak majd, legalább annyira a maguk színtiszta örömére, mint a mi gyönyörködtetésünkre. Mert hiszen Mozart nemcsak a hangversenyközönség örök kedvence, hanem a muzsikusoké is. Öröm és szépség, dráma és megtisztulás, nemes emelkedettség és dévaj humor: egynapos körutazás a zsenialitás magaslati és mégis oly emberközeli birodalmában. Kimerítő program – a lehető legtávolabb a kimerülés veszélyétől. A Mozart-zene teljessége – természetesen még így is a teljesség igénye nélkül.
Bár Finnország és Oroszország kapcsolata finoman szólva is ritkán volt mentes a konfliktusoktól, a világhírű zongoraművész-karmester, Mihail Pletnyov és a Concerto Budapest hangversenye bebizonyítja, hogy a két nemzet zenéje, kultúrája igenis jól megfér egymás mellett, ráadásul a koncerten elhangzó művek, Sibelius, Rachmaninov és Szkrjabin legtermékenyebb időszakának darabjai épp a századfordulón, a 20. század első évtizedének második felében keletkeztek.
A moszkvai Csajkovszkij-verseny 1994-es győztesét, Nyikolaj Luganszkijt már jó ideje csodálja a budapesti koncertközönség is: virtuozitásáért éppúgy, mint elmélyültségéért és mindenkor maximalista hangzásigényéért.
Két billentyűs versenymű Johann Sebastian Bachtól – a nagy zongorista, Ránki Dezső szólójával. Ezzel a korántsem hétköznapi élménnyel kecsegtet az első koncertfél, Keller András és a Concerto Budapest évadnyitó hétvégéjének második estéjén.
„Jó és rossz egyszerre” – így ítélte meg fiatalkori műve, az 1951-es Concert Românesc minőségét Ligeti György, s ha érthetjük…
Lucas Debargue korántsem a szabvány szerinti fiatal zongoravirtuózok közül való.
A Concerto Budapest immár hagyományos módon szentel koncertsorozatot a magyar zeneirodalom klasszikus remekműveinek és fölfedezésre érdemes értékeinek, kortárs újdonságainak és…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!