Program


Kármen
2

Kármen

A történet szerint a mai Magyarországon járunk egy vidéki kis faluban, ahol a csinos cigánylány, Kármen csavarja el Józsi fejét. Kármen, aki szabadnak született és úgy is hal meg.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Monday, April 29 2019 7:00PM

Kármen

A Dunaújvárosi Bartók Táncszínház  Kármen című darabját Georges Bizet  halhatatlan  operája ihlette, ám a  rendező-koreográfus Vári Bertalan nemcsak  a műfajon  változtatott, hanem sok minden máson is. Például a neveken, a helyszínen, de még az időn is.

„Hatalmas szemei voltak. Szépen íveltek,feketék. Tökéletes bőre olyan volt, mint a réz; az ajka kicsit erős, de szép vonalú, mely látni engedte fogait, amik oly fehérek voltak, mint a hámozott mandula. Szinte túl sok haja volt, fekete, ami kékben játszott, mint a holló szárnya. Meglepő, vad szépség volt, akit ki egyszer látott, soha nem felejtett el. De főként a tekintete...érzéki és vad tekintete... Kétszer szúrtam meg. A második után némán esett össze. Még mindig látom a nagy szemeit, ahogyan rám néztek. Ahogy elhomályosultak és lecsukódtak.”

A dohánygyári jelenet helyett kapunk cigicsempészeket, vajdát, a kocsmában pedig Nagy Trafó, a bulibáró a hangulatfelelős. A rendező régi vágya volt egy cigányzenével és tánccal teletűzdelt előadás színpadra állítása, a Carmen átirata pedig izgalmas kísérletezésre adott lehetőséget. Mint mondta, a történet csak kis szösszenetekben változik az eredetihez képest, és jó néhány dal vissza is köszön az eredeti operából. De alapvetően kávéházi, hangulatzene kíséri majd a tán-cosokat, az pedig külön öröm, hogy mindezt élőben prezentálja a színpadon a Karaván Família. A magával ragadó, látványos, pörgős, sok eszközt is használó cigánytánc és flamenco betanulásamég inkább megszínesíti a darabot.

Előadják: Dunaveczki Éva, Eller Gusztáv, Széchenyi Krisztián, Hahn Jusztina Sára, Jaklics Liliána, Hernicz Albert, Simon Gergő, Zolja Adél, Perger Balázs, Bánházy Eszter, Karádi Zsolt

Dramaturg: Galambos Attila
Zene: Karaván Família, Georges Bizet
Fúvós hangszerek: Babindák István
Hegedű: Pálházi Bence
Jelmez és díszlet: Bozóki Mara
Rendező-koreográfus: Vári Bertalan

Our offer


BACH–WEBERN: Fuga (2. Ricercata) a 6 voci WEBERN: Öt darab zenekarra, op. 10 BERG: Hegedűverseny, „Egy angyal emlékére” MAHLER: 4. (G-dúr) szimfónia

BEETHOVEN: Krisztus az Olajfák hegyén, op. 85 BEETHOVEN: 3. (c-moll) zongoraverseny, op. 37 BEETHOVEN: 3. (Esz-dúr, „Eroica”) szimfónia, op. 55 – Gyászinduló

WEBERN: Passacaglia zenekarra, op. 1 KORNGOLD: D-dúr hegedűverseny, op. 35 SCHÖNBERG: Hegedűverseny, op. 36

Suggestions


CSAJKOVSZKIJ: Mozartiana (4. zenekari szvit), op. 61 CSAJKOVSZKIJ: Hegedűverseny, op. 35 CSAJKOVSZKIJ: A diótörő, A hattyúk tava (részletek)

up to -20%
Magyar Kincsek Ünnepe 1. - Concerto Budapest 26/27 Buy tickets

DUBROVAY LÁSZLÓ: Laudate...szólóhangszerre és vonósokra RÓZSA MIKLÓS: Spellbound Concerto BARTÓK: A csodálatos mandarin-szvit, BB 82

up to -20%
Wagner / R. Strauss - Concerto Budapest 26/27 G2 Buy tickets

WAGNER: Előjáték és Izolda szerelmi halála R. STRAUSS: Négy utolsó ének, TrV. 296 WAGNER: Siegfried halála és a gyászinduló, WWV.…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.